Βιβλία για όλους!

Βιβλία για όλους

Στα πλαίσια του προγράμματός μας για τα παραμύθια, επικοινωνήσαμε με το ¨library 4 all¨ , έναν μη κερδοσκοπικό οργανισμό που αποστέλλει βιβλία σε σχολεία προς εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης.                                                                        Δεν ενημερώσαμε εκ των προτέρων τα παιδιά αλλά αφήσαμε να ανακαλύψουν από  μόνα  τους τι περιέχει το δέμα όταν αυτό  έφτασε στο σχολείο μας.  Κάποια είπαν “παιχνίδια”, κάποια άλλα “βιβλία”. Το ανοίξαμε και βρήκαμε του κόσμου τα βιβλία! Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν ιδιαίτερα με αυτά που μιλούσαν για δράκους!                                                                                                         Αποφασίσαμε μα τους στείλουμε ένα ευχαριστήριο e-mail και μαζί την αφίσα του προγράμματός μας.